Üdvözlök mindenkit ezen a "verses" blogon!

© Copyrighted Püspöki Dorka, 2011-2017

All rights reserved

Minden jog fenntartva, beleértve a blog címének, a blogon olvasható egész művek, vagy azok részletei reprodukálásának és bármilyen formájú terjesztésének / közzétételének / közlésének jogát!

A címek, valamint az egyes versek szerzői jogvédelem alatt állnak. Engedély nélküli másolásuk, felhasználásuk és utánzásuk jogszabályba ütközik, és büntetőjogi felelősséggel jár.

Kellemes időtöltést kívánok! P.D.

Thursday, January 5, 2012

Talány


Talány


Mi ez, mi kitölt legbelül?
Titkos, eddig nem ismert érzés.
Nem a legtisztább feltétlenül,
még sincs ellenemre a késztetés.
Gyapjú-puha vattába csomagolva
finoman simogat valami odabent,
kétségeimmel nem harcolva
vágyom ez ijesztő idegent.

Nem értem ugyan, de észlelem
lassan mosódó partjait a víznek,
mely tisztogatja belőlem félelmem,
így adva alapot jobb kedvnek.
Lángolóvá lobbannak sejtjeim,
mert tudom, hogy fontost élek át,
határozottan kellenek új emlékeim,
melyek megalapozzák ezt a csodát.

Rejtélyes szálakkal fon körbe
valami mágikus, csodálatos varázs,
igyekszem, hogy tükröm ne legyen görbe,
s lássam benne azt, mi táplálja a parázst.
Érzéki ingerek töltenek ki fájón,
akarom, hogy fény derüljön a talányra,
a leleplezés végül mégsem ártón
mutasson értelmet majd e gyémántra.

Wednesday, January 4, 2012

Örök


Örök


Álmomban végtelen
óceánon képtelen
szélben vitorláztam.
Széllel szemben
rohanvást nem bántam,
kincsem kezedben.

Talán nem pont
erre vágytam, holott
minden percem tiéd,
kell, hogy legyen
valami ok, miért
szerelmem töretlen.

Véletlen szavakkal,
rejtetlen titkokkal
fűződött egésszé
a kevés. Értelmem
hamar vált szelíddé,
s te lettél szerelmem.

Fényem


Fényem


Vakít a nap, hiába hunyom be a szemem,
bennem vagy. Nem tudom már bezárni a szívem.
Szilánkosra törtél, torzul forrok össze,
mégis kell most a fény. Az akaratom gyönge.

Éltető fény kell a világos élethez,
nem elég egy lámpa. Az igazi széphez
oda-vissza szükséges az igaz inger,
ha nem oltódik a szomj, könnyem tenger.

Minden sötétből csak fénybe van kiút,
de ha elmúlik a sugár, koszorút
kívánok a sírra, és újra megszépül
a halál. Hozz csokrot emlékül.

Homályban élt hétköznapok
nem feledtetik e poklot,
melyet a fény kialvása okoz,
ha elalszik. Minden kínt tovább fokoz.

Harcos reményem még elviseli
e félhomályt. Még picit bír létezni.
Amíg csak kicsit pislákol is az alagút vége;
megkaplak, mert adod magad; addig nem lesz vége.

Tuesday, January 3, 2012

Ezer darabban


Ezer darabban


Utam pora magasra csapódik körülöttem,
éreztem előre, mégis látnom kellett végem.
Már megint úgy sejtem, nem maradt ihletem…
Több ezer apró darabra tört szárnyaló szívem.

Tanács nélkül állok romjaim csapadékos halmán.
Bíztam, de tört a hit. Reményem magának is halvány.
Érdemes-e új kört pergetni kispatakunk malmán?
Van-e talán kiút? - kérdem törten, koporsóm alján.

Ha hatna a szó, bármily gyilkos is a fájdalom,
talán... de csak talán... lehetne még egy alkalom.
Lenne még egy esély felülírni bánatom,
ha igaz volna a szó, mi most csupán ártalom.

Miértek lüktetnek dübörgő halántékom mögött.
Hibám gerjesztette hibád. S ez mindkettőnket megölt.
Lehetetlen nem létezik - mondják okosan a költők,
ám egy részem halott, kínjaim nagyon is élők.

Szakítva minden bűnre hívó rosszal, haragos okkal,
mi bajt hordoz, bármi lehetséges volna sokkal.
A szál darabokban, tele szívem könnyes szókkal,
idő kell, meg erő megvívni ezzel az átokkal.

Megharcolt csatánkból győzve kikerülni az igazi. 
Egymást ettől kezdve már csak boldoggá tenni.
Közösen átrobbanni az életen, s nem félni
kísértést; jobb nemet mondani, és szeretni.

Lélekkín


Lélekkín


Nem érdekel hideg, mely egész csontomig hatol,
nem látlak rendesen, bár tudom, itt vagy valahol.
Fájdalmam vég nélkül taszigál teljesen a mélybe,
harcomnak immár kilátástalanul vége.
Ha jelentenék annyit, mint te jelentesz nekem,
bármily jó is mással, nem tennéd ezt velem.
Vérem tajtékos fodrosan távozik belőlem.
Mitől féltem, bejött. Hagytad, elvegyenek tőlem.
Emléked szívemben örökké bent marad,
akárhova is visz eztán kacskaingós utad.
Csak meg ne bánd… Tartsd meg választásod
akkor is, ha idővel talán mégsem áldod.
Minden eddig voltnál többet értél nekem,
már-már úgy döntöttem, hogy feladom életem.
Te biztattál jobban, de kételyem nem fakult,
most biztos boldog vagy. A MI, úgy tűn, elavult.
Hiába akartalak nem befolyásolni,
hogy szíved szabad legyen és így tudj dönteni,
mégis élt reményem: tán mellettem helyed,
csak te nem tartottad be remélt ígéreted.
Kegyetlen döbbenten szívem nem kalapál
többé. Ennyi volt? Könnyedén eldobtál…
Nem tudom, hogy tudnék e gyötrelemmel élni.
Napokig egész volt, miért kellett eltörni?
Hazug lett volna minden érintésed, szavad?
Ha játszottál velem, szívem most szétszakad.
Bénultan várom, hogy két szót szólj legalább,
ne így némán lökj el; ez még inkább megaláz.
Vereségem kínoz, bár tudhattam előre,
de titkon reméltem, hogy nem ez lesz belőle.
Jövőm sötét maszlag, a felhő nem tisztul,
a lelkem lassacskán, de bizton elpusztul.
Erős és intenzív szikra élt szívünkbe,
nem értem, hogy miért és mi tette tönkre…
Önvétkem belátom, bizalmam gátolt,
féltem, elveszítlek. Ez, mi megbénított.
Túlságos szerelmem már túl kiadta magát,
egy dolgot kívánnék: csak magát a halált.
Neked viszont a jót. Legyen sok belőle,
de ne áltass senkit. Mondd meg a szemébe.
Bevégzett a sorsom, nincsenek eszmények,
mik maradtak belőled: szerelmes élmények.

Sunday, January 1, 2012

Tehetetlen


Tehetetlen


Próbálkozom, de nincs merszem,
tökéletesen elveszettem eszem.
Kétkedve vizslatom magam a tükörben,
torzítja a képet, holott reméltem,
nem csorbul rám ilyen átok,
inkább véget ér a bizonytalan,
s bebizonyosodik: nem hiába várok.

Képtelen remegő szívemmel
szeretem azt, ki törődött lelkemmel,
kedvesen vigasztalt túl-törékenységgel.
Most elfordult az igaz, utunk
nem ágaz talán már egybe,
kívánom hogy egyszer valaha még
érdemes lehessek e kegyre.

Én ronthattam, s hibám örökké kísér,
a jövőm kínja úgyis untalan utolér.
Bánatom teljesen letaglóz, és nem vér
színezi szívem. Inkább jeges vízzé
változó érzelem. Nem tudhatom,
merre hord bennünket a szél,
de egyet igen: tiéd a holnapom.

Reményem apró üvegszilánkjait,
nem tagadhatom arcom keserű ráncait,
megcsörgetem szívem örökké-láncait.
Kifakul a világ, botorrá válik az ész,
merész elhatározásom botlik,
térdre esik e szenvedély tüzében
testem, de össze, remélem, nem omlik.

Könnyek nélkül


Könnyek nélkül


Szárazon égnek szemeim,
elszállnak kóbor reményeim.
Kitaposott utamnak vége,
lábam nem lép többé fényre.
Szívembe magány költözött,
örömöm torz maszkba öltözött.
Nincs helyem itt most már, érzem,
félek, elvesztettem végleg kincsem.

Sajnos hamar adta el fényét
az aranyam, mint testem életét,
árnyék borult gondtalan lelkemre,
rablánc szorult rég puha kezemre.
Tudom, hiába már ezek a szavak,
a dolgokon tán úgysem változtatnak.
Mégis akarom, érezd, hogy szeretlek,
nem múlnak belőlem nyomtalan érzések.

Elfogadás


Elfogadás


Belülről remeg a lelkem,
remeg a kezem, a szívem.
Nem hagyhatom el életem,
keservesen túl kell lépnem.

Rejtőzött érzelmem nem kétlem,
tovább tombol bús lényemben.
Dermedten, tűnődve figyelem
a világot. Még mozog körülöttem.

Kiáltanék hangosan. Nem értem,
mi okozta hirtelen repedésem.
Tudom, hogy vétlen vétkeztem,
de nem látom át okát mégsem.

Az emberek jönnek-mennek át a életen,
szabadon, vagy fogolyként, kedvesen.
Múlékony illúzióként érzékelem
magamon kívül a bánatot. De érzem.

Hatalmam elmúlt. Erőm sem végtelen,
letenném a lantom. Érzem, hogy végem.
Kikacsintva e sűrű homályból kétlem,
hogy újra fellángolhatna reményem.

Zúgva omlik le a lét. Esélyem
közel sem annyi, mint hittem.
Nem súgtam volna: szerelmem;
de igaz volt minden, mit átéltem.

Lassan most térdre rogy lényem,
koporsóm hirdeti új létem.
Eljött értem a fény, s nem félem
hagyni neki, hogy kitépje szívem.

Vége


Vége


Távolodnak a léptek, megy velük a szív is.
A harag már elkerül, megértő lelkem is.
Boldogságot kívánva oldalazom
ki a világból. Hiába minden oltalom.
Magánnyal karöltve élem ridegen életem,
már ismert mozdulattal most búcsúm intem.

Hinni, remélni, tagadni szánalom,
mi érdekes lett volna, maga a fájdalom.
Nem nyögöm többé kínzóan kétségem,
szerettelek téged, ez volt a vétségem.
Elhagyom országod, sietek el tőle,
nem terhelem sorsod, tanultam belőle.

Öröm tölt el mégis, bármennyire rossz ez,
törött lelkem, tudom, így is, úgy is holt lesz.
Köszönöm az élményt, szívemben még érzem
az egyetlen gyönyört, mit veled élhettem.
Sajnálom az utat, mely megszakadni készül,
túlélem majd ezt is, mint oly sok mindent, végül.

Kívánom, erős légy, boldog és szerelmes,
minden gáttal szemben végtelen türelmes.
Küzdd le akadályod kíméletlen szókkal,
hazugságnál jobbak, ezerszer, sokkal.
Evezzünk gyors tovább külön irányokba,
ne húzzuk a búcsút, úgy szívünk szakadna.

B.Ú.É.K.


B.Ú.É.K.


Hozzanak új napok új reményt,
de ne feledjük el, a múlt mit ért.
Jövőd legyen boldogabb, mint soha
azelőtt, kerüljön minden, mi mostoha.
Fáklya mutassa fényed az új úton,
lángja - úgy tartsd - el ne aludjon!
Teljesüljenek vágyaink, álmaink
alapozzák meg boldog reményeink.
Edzzen meg jó tapasztalatod ösvénye,
hozzon sírig-szerelmet szívedre.
Tajtékozva lebegjen feletted az öröm,
kívánom, összes kívánságod sikerüljön!